Interne competitie schaakclub de Volewijckers, 2023-2024

Uitlagen 3 juli 2024 en verslag van Ronald

Uitslag bekerfinale,
 
Martin  –  Roger    1/2 – 1/2
 
Roger   – Martin    1  –  0
 
Roger wint dus 
 
Verder gaf Gyan een geslaagde partijbespreking en daarna werd nog even gevluggerd.
 

Programma 3-7-2024

Bekerfinale groep 1 tussen Roger en Martin, voor eerste partij loten om kleur. Bij gelijke stand wordt er opnieuw geloot voor de kleur en wordt er (in afwijking van het reglement) zoals afgesproken 1 beslissingspartij gespeeld;
wit krijgt 6 minuten, zwart 5 minuten (de spelers mogen een kortere tijd afspreken). Bij een gelijkspel wint zwart.
Ronald is wedstrijdleider. Om uiterlijk 23.30 uur is de partij  klaar en is de kampioen bekend.

Verder word er voor de anderen een partij besproken waarbij iedereen inbreng kan hebben. Gyan zal een en ander (bege)leiden en voorbereiden. Lijkt me leuk.

Eventueel kun je een andere vorm van schaken bedrijven.

Uitslagen 26 -6- 2024 + kruistabel Na 26-6-2024 groep 1-6 en Na 26-6-2024 groep 7

1. Cor-  Martin 0,5 – 0,5 Kor is Campioen. Gefeliciteerd
4. Ronald – Gys 1-0
5. Hans A _ Ramses 1-0
6. Hans L – Jur;  0,5-0,5                Peter – Maarten 1-0 R.  Jur wint groep 6, maar dat was al bekend. Hij was ongenaakbaar in deze groep.
7. De spelers in deze groep worden op clubavond ingedeeld.
Ruud – Nico 1-0

Uitslagen 19 juni 2024 + Kruistabel Na 19-6-2024 groep 1-6 en Na 19-6-2024 groep 7

1. Martin – Jan de B:      0,5-05                           Paco – Bas:  1-0

2. Deze groep is uitgespeeld; 3 spelers zijn eerste geworden,  gefeliciteerd, en laatste, volgende keer beter jongens.

3. Perry – Joep 0-1 

4. Gijs – Has:   1-0 R

5. Ali – Nico: 1-0

6. Jur – Peter: 1-0

7. Oto- Simeon 0-1; Frans – Bee 1-0; Louy – Alisa 0-1; Ruud – Gijs 0-1

Uitslagen 12 juni 2024

Bob Blok bokaal (Zelf loten voor kleur in eerste ronde).

Martin – Roger (groep 1) 2-0 Voorlopig, nog niet definitief
Gyan – Paco     (groep 2) 1,5 – 05

Interne Groepencompetitie / Kruistabel Na 12-6-2024

 1. Cor – Bas 1-0
 2. Geen, ivm interne beker en “terugtrekkingen” Fred en Roger. Hun resultaten zullen vanwege te weinig gespeeld worden verwijderd.
 3. Ben – Lizet        1-0 R                           Bee – Perry    0-1                                              Joep-Mees 1-0
 4. Ramses – Gijs   1-0
 5. Oto – Samuel    1-0                              Richard V heeft zich teruggetrokken. Zijn resultaten zullen vanwege te weinig gespeeld worden verwijderd.
 6. Peter – Jur          0-1
 7. De spelers in deze groep zijn op clubavond ingedeeld.
  Arno – Alisa       0,5-0,5 (wordt volgende week bijgewerkt in de stand)
  De rest onttrok zich aan een serieuze partij met de al vele malen aangepaste klassieke speeltijd en genoot van het snelschaken.

  —–

Vanwege de bijzondere omstandigheden speelden we woensdag 5 juni 2024 alleen in de bovenzaal en met een verkorte speeltijd van een uur per persoon zonder bijtelling. Het regelement biedt deze mogelijkheid.  In dit bijzondere geval kon je tot woensdag 12.00 uur afzeggen (om 14.00 uur kun je op de website lezen of je tegenstander wel of niet komt. De aanvankelijk geplande wedstrijden van de interne beker gaan niet door vanwege te korte beschikbaarheid van de zaal. (Roger en Gyan heb ik toch nog kunnen indelen voor de groepencompetitie).

We waren mooi op tijd klaar. Klaas moet tevreden zijn geweest.

Uitslagen 5 juni 2024

 1. Cor – Jan de Boer 1-0                                      Bas – Richard L  0,5-0,5
 2. Arno – John           1-0 R                                   Roger – Gyan     0-1 R
 3. Geen partijen ivm afzeggingen
 4. Louy- Ronald        1-0                            
 5. Geen partijen, ivm afzeggingen
 6. Geen partijen, ivm afzeggingen
 7. Voor deze extra groep werden geen wedstrijden gepland. (Na de afzeggingen was er nog  plaats in de bovenzaal. Indeling in groep 7 vond (min of meer) plaats op volgorde van binnenkomst. Ook hier gold een uur per persoon per partij In de bovenzaal was slechts plaats voor 20 personen.
  Paco – Gyan 1-0; Alice – Ben 1-0, Alice al twee keer gewonnen. Frans – Peter 0-1; Hans – Ben 0-1; Oto- Ali 0-1.

  KRUISTABELLEN Na 5-6-2025 Speelronde 6

Even tussendoor. In de maand juni wordt nog gespeeld voor de competitie. Daarna kunnen we nog tot half juli terecht in het Anker. Heeft iemand op een van de avonden zin in een “thematoernooi” Rapid. De 1, 2, 3 zitten van de opening staan dan vast. Die speelt iedereen dan in iedere partij.

Uitslagen 29 mei 2024, per groep

De hoofden

 1. Richard l – Paco 1-0
 2. Frank – Roger     1-0 ?             
  Fred heeft zich teruggetrokken. Volgend seizoen is hij er weer.              
 3. Mees – Ben          0-1                       
 4. Has – Hans A       0-1
 5. Samuel  – Frans  0,5-0,5 
 6. Hans L – Jur 0-1
 7. Joep – Bas   1-0;  Jan de B – Roger 0-0; Maarten – Rich V.  0-1; Nico -Alice 0-1 (Mooi gedaan van Alice); Bee – Arno 0-1;
  Gyan – Jort 1-0

Kruistabellen na ronde 5 Ronde 5 

Vorige week is er iets misgegaan, kijk alsjeblieft zelf even of alles correct is opgenomen in de kruistabel na ronde 5. Bij geen reactie ga ik daarvan uit en is dit de stand.

DRAAIFOTO’S: 

 

Uitslagen 22 mei 2024

 1. Paco- Jan de Boer : 0,5 – 0,5

 2. Frank – Arno 1-0

 3. Lizet-  Bee 0-1

 4. Ramses- Louy 1-0                     Gijs – Has 0,5-0,5

 5. Richard Veur – Ali 1-0 R           Nico- Samuel 1-0

  Frans – Oto 0,5 – 0,5

 6. Hans L – Maarten 1-0

 7. Peter R– Ben 0,5-0,5        Hans A – Richard van de Veur 0-1

 


Uitslagen 15 mei 2024 (zelf controleren, ook de kruistabel))

1. Martin – Paco 1-0;  Richard – Cor  0-1;  Jan dB – Bas 1-0.1-6-NIEUW3

2.Roger – John 0-1R  Gyan – Frank 1-0;  Arno – Fred 1-0.

3. Bee – Joep 0-1;  Perry- Ben 0-1; Lizet – Mees 0-1. 

4. Has – Ramses 0,5- 0,5;  Hans A – Ronald 1-0; Gijs – Louy 1-0.

5. Frans – Rich V. 1-0;  Oto – Nico 1-0;  Samuel – Ali 1-0.

6. Maarten – Jur  0-1;  Peter – Hans L 1-0.

7. Piet – Michiel 1-0R; Daan- Gabriel ? –  ? Ruud – Teun van der Sterren 0-1

OUD: EINDSTAND Voorronden / Keizercompetitie:  uitslagen, stand en nieuwe partijindeling
Op 10 januari is er interne ronde 12, interne beker groep 2, en extern team 1. Bij de afwezigheden zie je wie voor de beker spelen en bij de indeling tegen wie.

Opmerkingen bij 

20 DECEMBER 2023 FEESTAVOND, dus geen interne competitie, en ook op 27-12-2023 en 3-1-2024 niet.

Ronde 11, een dolle boel
Het “Programma” heeft mij (Bas) voor de 11e ronde ingedeeld tegen Cor. Daarvoor maakt “het” gebruik van de onder meer door mij ingevoerde gegevens, zoals bijvoorbeeld de afzeggingen die gedaan zijn per Mail, App of telefoon.  Om kwart over acht was Cor er niet. Hij zal zo wel komen dacht ik. Om 20.28 uur was hij er nog niet. Misschien afgezegd via de mail van De Volewijckers dacht ik verder. Die kon ik niet raadplegen. Dus morgen maar even aan Frans vragen dacht ik weer verder. Intussen was het 20.31 uur. Ik verdiende hiermee de punten voor een reglementaire overwinning op Cor en Cor niets. Daar was ik goed van afgekomen.

Ik ging daarna een vrije partij spelen tegen Jur, die door te late (niet noodzakelijkerwijze verwijtbare) afzegging geen tegenstander had. Dat was van korte duur. Ik werd gebeld. De hond was erg ziek. Ik ruimde nog wel mijn klok en stukken op maar vergat mijn uitslag te noteren, ook dat nog.

De volgende ochtend zag ik bij toeval een sms bericht van afgelopen maandag 19.44 uur. “Hallo ik kom woensdag niet” schreef Cor. ‘Gvd, Daar gingen de 100 punten voor mijn reglementaire overwinning. 

In mijn rol van wedstrijdleider heb ik de mijns inzien onjuiste melding van Cor toch geaccepteerd en mezelf een pairing bye toebedeeld (ik had immers geen tegenstander). Voor de duidelijkheid een SMS bericht is niet de juiste manier van afzeggen en dat wordt het ook niet.

De juiste manier is ten eerste via de E-mail van De Volewijckers en pas maandag na 20.00 uur via app of telefoontje aan Bas. Dus niet zoals ik per vergissing aan Michiel zei, per email aan Bas. Dat dus niet.

Ronald speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen de buurman van Mees. Hij won. Mees trouwens ook in het derde team. Mooi gedaan.

Ronde10
Over mijn partij in de 10e ronde had ik een goed gevoel. In de kolom rechts staat daarvan een leuk diagram. Ronduit opgetogen was ik over het opruimen van Stukken, Borden en Klokken.

Helaas had iemand na het laatste moment moeten afzeggen. Gelukkig kwam hij toch nog. Een aantal heeft helaas ook na het laatste moment moeten afzeggen. Soms kan het niet anders en onverwacht kwam iemand na een tweetal weken onverwacht weer op de club, na een verblijf buitengaats. Dat wist ik niet. Ik had hem graag ingedeeld, Wat ik twee of drie weken al had had voorspeld is deze keer ook uitgekomen.

Richard van der Veur heeft zijn tweede partij gewonnen. Een mooie prestatie.

Ronde 10
Schaakstukken. We hebben ze. Aan het begin van de avond staan ze al in de speelzaal. De Jeugd heeft ze voor jullie allemaal achtergelaten of je hebt ze zelf gepakt. Aan het eind van de avond moet  je ze zelf opruimen. Kijk ook meteen  even naar de stukken van de speler die naast je heeft gezeten, ruim die ook op als die het vergeten is. Dat geldt natuurlijk ook voor de borden en de klok.
Maak geen misbruik van een of meer plichtsgetrouwen.  Ik weet dat jij je stukken altijd opruimt. Voor jou heb ik dit dan ook niet geschreven.
Groet Bas

Ronde 9
Er waren weer een aantal (te) late afmeldingen. Dat is jammer omdat hierdoor hierdoor schakers niet hebben kunnen spelen. Dat was dan weer meer dan nodig omdat die al verdwenen waren zonder iets te zeggen.

Ronde 8
Op 22-11-2023 speelden Sanne en Richard voor de beker hun achterstallige wedstrijd en ook Michiel en Perry. Deze partijen tellen ook mee voor de interne competitie. Wie zich geplaatst hebben was voor mij een raadsel. Nu weet ik het.

Ronde 7
In ronde 7 is gebeurd wat zich al een tijdje aankondigde. Richard v. d. Veur heeft gewonnen van Louy. Jullie zijn gewaarschuwd.
Heeft Piet de remise laten lopen tegen Gyan? Een diagrammetje van het eindspel zou leuk zijn geweest, in ieder geval leerzaam. Misschien komt het nog.

Ronde 6
De indeling voor ronde 6 is bekend. Martin Beugel is wedstrijdleider. Nico is nog niet ingedeeld. Een aantal spelers van team 2 zal de Raadsheer gaan verslaan,  die spelers zijn dus niet op de clubavond aanwezig.

Een aantal mensen had er moeite mee om de indeling voor ronde vijf te vinden. Dat betekent meestal dat de pagina ververst moet worden. Het is niet nodig daarvoor je computer uit te zetten. Klik op de knop spelerslijst, bovenaan het rijtje met de ronden.

In ronde vijf is er weer een aantal leuke en spannende partijen gespeeld waarvan mij de meeste zijn ontgaan. Wel leuk is dat onze jonge sterren Ali en Louy hun partij wonnen. Hou er rekening mee dat deze sterren vaak wat later komen maar zet wel vast om 20.15 uur hun klok aan. Dat kunnen ze wel hebben.

Verder sprokkelde ook Richard  Veur weer zijn puntjes mee. Hij bood remise aan en Has stak razendsnel zijn hand uit en dat betekende acceptatie van het aanbod.

Ruud die aan het begin van de avond al enthousiast vertelde over Chat GPT won na een lange strijd van Joep, Voor zover ik kon zien stond hij een lange tijd beter maar leek een ver opgerukte pion van Joep die zelfs tot Dame promoveerde, roet in het eten te gooien, maar een dodelijke combinatie van Ruud leidde tot mat (in twee?) van Joeps Koning. Ruud ging al lopend op wolken naar huis. Wat zou er gebeurd zijn als Joep zijn Pion tot Koning had gepromoveerd….? Dan had hij reglementair verloren.

Ronald werd afgestraft voor zijn overwinning die hij eerder dit jaar op Bas behaalde. Nooit meer doen Ronald.

Bas Bos

Opmerkingen bij ronde 5

Voor Ronde 5 zijn Nico en Fred ingedeeld voor een vrije partij. Fred krijgt een paring bye, als hij komt.

De spelers die extern spelen krijgen bij winst hun eigen keizerwaarde toegekend en bij remise de helft.

Opmerkingen voorafgaand aan start bekercompetitie

WOENSDAG 11 OKTOBER IS DE EERTSE RONDE VOOR DE BEKERCOMPETITIE VAN DE VOLEWIJCKERS. DE PARTIJEN TELLEN NIET MEE VOOR DE INTERNE COMPETITIE. ZIE VERDER ONDER ONDER LABEL: BEKERKOMPETITIE 2023-2034.

Opmerkingen bij stand en uitslagen, ronde 4

Daan Patist speelde voor de eerste keer mee op de clubavond en won zijn eerste partij tegen Maarten snel.  Verder maakten NIco en Has hun herintrede na ongemak. Frank was teamcaptain bij het eerste team en werd hiervoor beloond met het aantal punten dat hoort bij de code:  afwezigheid voor de club. Hij heeft mede hierdoor zijn hoge positie op de ranglijst behouden

Opmerkingen bij stand en uitslagen, ronde 3

Voor zes spelers heb ik de uitslagen uit ronde 3 zelf vastgesteld. Ze waren niet gemeld door de witspeler en ook niet door de zwartspeler. Toch jammer. Kijk even na of ik de uitslagen goed heb genoteerd. 

Opmerkingen bij stand en uitslagen, ronde 1

Van de partij tussen Paco en Maarten heb  ik geen uitslag. Ik heb die als verloren geregistreerd voor de witspeler. Als dit niet klopt hoor ik het wel. Cor en Gyan hebben beiden een paring bye. Vanwege het grote rating verschil hebben zij niet officieel tegen elkaar gespeeld. Gyan heb ik pro forma een rating van 1450 toegekend (Hun huidige stand op de ranglijst zal ik nog verifiëren).